Emocjonujące prezenty dla każdego taty

Emocjonujący prezent dla taty na święta na pewno okaże się dobrym pomysłem. Co więcej, każdy ojciec się na pewno ucieszy, jeżeli dostanie książkę z taką historią, która obudzi w nim niespodziewany dreszczyk emocji. Jeżeli ktoś by chciał znaleźć taką książkę, to powinien spojrzeć na horrory. Może panie tak mocno nie lubią powieści o takiej tematyce, ale panowie za nim przepadają. Jakie horrory są warte uwagi?

“Outsider”

Stephen Kin – mistrz grozy, któremu nikt nie jest w stanie dorównać. Człowiek o niezwykłych talentach. Producenci filmowi dosłownie zabijają się o to, aby na podstawie jego książek móc nakręcić dobry film. Ta książka to opowieść o niewyjaśnionym morderstwie. W małym miasteczku, w parku zostają zwłoki chłopca, który ma 11 lat. Zbrodnia wstrząsa społecznością, gdzie każdy każdego zna. Na miejscu zbrodni zostają odnalezione ślady DNA. Wskazują one, że winowajcą jest Terry Maitland – mężczyzna znany. Chociażby z tego, że trenują miejską drużynę. Wszyscy są w szoku. Terry zostaje aresztowany, ale twierdzi, że nic nie zrobił. Ma nawet alibi, ale nikt mu nie wierzy. Sprawa zostaje zamknięta. Tylko, że z czasem wychodzi na jaw, iż coś poszło nie tak, a sam Terry mógł mieć rację. Kto więc zabił?

“Dom stu szeptów”


Najnowsza powieść Grahama Mastertona, który bardzo często porównywany jest do Kinga. Tym razem autor zabiera wszystkich do Allhallows Hall  – wielkiej rezydencji, gdzie nikt nie chciałby osiąść na stałe. Tylko były naczelnik więzienia był w stanie zamieszkać w tym ponurym miejscu. Teraz on nie żyje, a dom odziedziczyły jego dzieci, które również chciały tam zamieszkać. Nie mogły one zamieszkać strasznego klimatu tam panującego. Postanowili się wynieść stamtąd. W dniu wyprowadzki, kiedy wszystko jest już gotowe, ginie mały Timmy. Nigdzie nie można go znaleźć. Czy to zemsta zła, które czai się we wszystkich kątach? A może to zło to tylko wymysł człowieka i nic tak naprawdę się nie dzieje? Warto to sprawdzić.