Dobre prezenty dla taty na święta

Prezent dla taty na święta (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-taty-na-swieta), jak również dla innych członków rodziny, warto kupić z odpowiednim wyprzedzeniem. Po co zostawiać wszystko na ostatnią chwilę i się martwić tym, że z czymś ktoś nie zdąży? Lepiej oszczędzić sobie zmartwień, dzięki czemu wszystkie prezenty w odpowiednim czasie znajdą się pod choinką. Również te, które będą dedykowane dla taty. Kto wie, może wśród nich znajdą się jakieś ciekawe książki do czytania.

“Mord”

Bardzo brutalna i bardzo wciągająca powieść Maxa Czornyja. W Gdańsku dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą jest mężczyzna, który zginął podczas napadu. Towarzysząca mu kobieta w ciąży, ledwo uchodzi z życiem. Pomimo tego, że była poddawana okrutnym torturom. Na miejscu zbrodni zostaje znaleziona stara zabawka z upiorną wiadomością. To Liza Langer – pani komisarz – zostaje wyznaczona do śledztwa. W odnalezieniu mordercy ma jej pomóc Orest Rembert – profiler oraz psycholog policyjny. Tylko że psychopata obiera sobie na cel kolejną kobietę. Policja robi co może, ale wydaje się, że morderca zawsze jest o krok do przodu. Czy w końcu trafią oni na trop przestępcy? Czy to możliwe, że samozwańczy prorok, o którym jest coraz głośniej, może mieć z tym coś wspólnego?

“Boginie”

Alex Michaelides zaprasza do poznania historii Marianny, która chce zrobić wszystko, aby pokazać, że Edward Fosca jest winny. Jest to bardzo trudne, ponieważ Fosca to profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge, uwielbiany przez studentów. W szczególności przez przez członkinie tajnego stowarzyszenia studentek, znanego jako The Maidens. Dochodzi do kolejnych morderstw na studentkach. W tym na jednej, która była Mariannie bardzo bliska. Kobieta nie ustaje w swoich dążeniach. Doskonale wie, że Fosca jest winny, ale dobrze się maskuje. Bohaterka jest gotowa postawić na szalę swoje życie. Czy ma ona rację, czy zaczyna już popadać w lekka paranoje? Czas poznać fascynujące zakończenie tej niezwykle wciągającej książki.